Historic Rally Club Finland

Historic Rally Club Finland ry:n tarkoituksena on edistää historic-rallin harrastusta sekä tehdä muutoinkin tunnetuksi historic-rallia sekä tukea lajin uusia harrastajia. Tarkoituksensa toteuttamiseksi yhdistys järjestää jäsenilleen koulutustilaisuuksia, omia harjoituskilpailuja sekä valistus- ja neuvontatilaisuuksia. Yhdistys voi myös perustaa erilaisia työryhmiä erityistarpeiden toteuttamiseksi. Lisäksi yhdistys toimii yhteistyössä alan kansallisten ja kansainvälisten järjestöjen kanssa.
Yhdistys perustettiin Historic Trophy 2001 Nokian osakilpailun yhteydessä. Yhdistykselle oli jo aiemmin koettu tarvetta ja näin ollen toiminta käynnistyi nopeasti. Yhdistyksen jäsenmäärä ylitti 100 jäsentä jo ennen vuoden 2002 vaihdetta. Vuoden 2007 aikana 250 jäsenen raja ylitettiin ja määrä lisääntyy tasaisesti. 
Täältä voit tilata HRCF-jäsentuotteita, jotka toimittaa Mikebon Oy. Voit maksaa ostoksestasi Paytraililla ja valita toimitustavaksi Postipaketin, hinta 4,90 tai Kotipaketin, hinta 8,90. Jäsentuotteiden lisäksi voit tilata myös muita Mikebon-tuotteita. Yli 39 € tilaukset toimitetaan ilman toimituskuluja.


Historic Rally Club Finland

Historic Rally Club Finland ry:n tarkoituksena on edistää historic-rallin harrastusta sekä tehdä muutoinkin tunnetuksi historic-rallia sekä tukea lajin uusia harrastajia. Tarkoituksensa toteuttamiseksi yhdistys järjestää jäsenilleen koulutustilaisuuksia, omia harjoituskilpailuja sekä valistus- ja neuvontatilaisuuksia. Yhdistys voi myös perustaa erilaisia työryhmiä erityistarpeiden toteuttamiseksi. Lisäksi yhdistys toimii yhteistyössä alan kansallisten ja kansainvälisten järjestöjen kanssa.
Yhdistys perustettiin Historic Trophy 2001 Nokian osakilpailun yhteydessä. Yhdistykselle oli jo aiemmin koettu tarvetta ja näin ollen toiminta käynnistyi nopeasti. Yhdistyksen jäsenmäärä ylitti 100 jäsentä jo ennen vuoden 2002 vaihdetta. Vuoden 2007 aikana 250 jäsenen raja ylitettiin ja määrä lisääntyy tasaisesti. 
Täältä voit tilata HRCF-jäsentuotteita, jotka toimittaa Mikebon Oy. Voit maksaa ostoksestasi Paytraililla ja valita toimitustavaksi Postipaketin, hinta 4,90 tai Kotipaketin, hinta 8,90. Jäsentuotteiden lisäksi voit tilata myös muita Mikebon-tuotteita. Yli 39 € tilaukset toimitetaan ilman toimituskuluja.


Active filters